21 Mayıs 2017 Pazar

KURŞUNİ GECE

 Gök kurşuni bir gece.. Ve gecenin içinde ölümü arzulayan bir çift yürek.. Hangi yangında kaybetti kim bilir benliğini? Her sessiz çığlıkta kendi feryadını duydu. Duydukça tanıdı, tanıdıkça yandı. Kim bilir hangi yangının bilmem kaçıncı alevinde son buldu yaşamın karanlık sayfaları?.. Gök mü kurşuni, kurşun mu gökyüzü, bilinmez. Bilinmez elbet bulutların neyin ağırlığını kaldırdığı. Tutunamayan yıldızların nasıl kayıp gittiği bilinmez. Bilinmez aslında her kayıp giden yıldızın, yitip giden bir insan olduğu.. Bazen insan, bazense zaman kaybolur gönül yüzünden. Bazen ise zamanın içinde insan, insanın içinde zaman kaybolur. Düşlerde yangınlar, yangınlarda düşler olur. Ve an olur insan yanmaktan yorulur. Gök kurşuni bir gece ve gecenin bilmem kaçıncı saliselerinde cevap anahtarı yanlış basılmış hayat kitapçığının soruları arasında cebelleşirken bütün seçenekleri işaretleyesim gelir. Sonra hemen akabinde bir uyarı çarpar gözüme: İki seçenek vardır. Hayat çoktan seçmeli değil; doğru yanlış testinden ibarettir. Ve bir hamleyle yapılan her tercih daha sonrakilere gebedir. Ve gece yine kurşuni.. Yine grilerin arasına serpiştirilmiş mor ötesi bir gece.. Ve bu gece, bir ben var. Benden öte benden ziyade...

29 yorum:

 1. Ne güzel bir yazı bu böyle, geceye en yakışanından...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geceye yakıştırmanıza sevindim.Teşekkür ederim...

   Sil
 2. Çok güzel yazmissin canm 💕 cok begendim.Kurşini gecede açılan her kapıda könür karası olur bazen.Baktığında bulamazsın yıldızların parıltılarını.Ama yine de bakarsın ya ordaysa diye Umudunu yitirmeden 💙 ellerine saglik 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O umut olmasa gecenin de anlamı olmaz belkide.Seninde yorumuna sağlık:)

   Sil
 3. Geceleri severim, en yaratıcı olunan anlara gebedir. Kaleminize sağlık.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de geceleri severim.İnsanın kendini dinleyebildiği,kalemine dokunabildiği anları barındırır içinde.

   Sil
 4. Ben,hayatın çoktan seçmeli olanına inananlardanım :)) Fotoğraf de çok hoş :)) Teşekkürler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoktan seçmeli olması da güzelmiş.:) Ben teşekkür ederim yorumunuz için.:)

   Sil
 5. Yalnızlıktan kim ölümü isteyebilir ki? Umut olmalı güneş olmalı bir yürek de bu sıkıntılar geçecek demeli diğerine :) hayat çoktan seçmeli değil dediğinizde aklıma kpss geldi :) O düşünceyle yazıyorum şuan, güzel paylaşımınız için teşekkürler :) Kolay gelsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet,umut olmalı her an içimizde.O olmazsa birçok şey anlamını yitirir kendi içinde.Ben de o kpss denen çoktan seçmeli sınava girdim bugün:)Girdim ve çıktım tabii.:)

   Sil
  2. İnsanı ayakta tutan, hayatta tutan şey umutmuş, bir yerden duymuştum bunu. :) Öyle mi? umarım güzel sonuçlar alırız, hayırlısı olur inşallah. Selamlar :)

   Sil
  3. Bence öyle.Umut etmek bizi ayakta tutuyor çoğu kez.Öyle olmasa en ufak bir olumsuzlukta yıkılır giderdik.Umarım sonuçlar güzel olur.Selamlar:)

   Sil
 6. Çok güzel bir yazı... Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Geceler guzeldir...
  Kalemine, yuregine saglik... Kocaman sevgiler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En özel anlara şahit olduğu için geceler hem güzel hem özeldir.Sevgiler...:)

   Sil
 8. Bilinmez bir yalnızlığın kayıp şehirleri arasında yitip giden bir kurşuni bir gecede tüketim sana dair ne varsa içimde son buldu kör bir kurşun da ... sessiz kaldım çok güzel bir yazı olmuş yüreğine emeğine sağlık canım benim sevgiler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gecenin içinde bazı şeyler gün yüzüne çıkarken bazıları yok olup gidiyor.Çok teşekkür ederim yorumunuz için.Sevgiler.:)

   Sil
 9. ne güzeldi. hüzünlü gibi duruyor sanki ama hüzün vermiyor. hayatın kullanma kılavuzu olsaydı ne güzel olurdu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet güzel olabilirdi belki.Tabii kılavuzu takip etmeyi becerebilirsek.:)

   Sil
 10. Çok güzel olmuş Yureginize sağlık 💛💛

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.Sizin de yorumunuza sağlık:)

   Sil
 11. yanmaktan yorulur insan ... ne güzel bir cümledir böyle kaleminize yüreğinize sağlık iadei ziyaretle sizi tanımış oldum sık sık uğrarım artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Hoşgelmişsiniz.Her zaman beklerim.:)

   Sil
 12. Merhaba. Öncelikle bloğuma ziyaretiniz beni çok mutlu etti.
  600. Konuğum olmanız nedeniyle sürpriz hediyemi kazanan siz oldunuz.
  Bana adres bilgilerinizi ulaştırırsanız en kısa sürede hediyeniz elinize geçecektir sevgiyle .
  tigrisdriver@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.En kısa zamanda irtibata geçerim.Sevgiyle kalın.:)

   Sil
 13. Gecələr günün öz səsimizi, iç səsimizi ən yaxşı duya bildiyimiz hissəsidir. Səssizliyin və yalnızlığın verdiyi hislə duyğularımızın şeirləşdiyi dövrüdür. Gecələr gözəldir... Bunu ən gözəl şəkildə qələmə aldığınız üçün təşəkkürlər.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendimizi dinlediğimiz belkide kendimizi bulduğumuz andır gece.Onu güzel yapan da budur belkide.Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil